KALEIDOSCOPE

Přijďte se naladit. Vydechnout a nadechnout. Zažít příjemný pocit souznění s okolním parkem, ale i rytmem svého srdce. Cílem hodinové session je nechat se vést a věnovat se pozorování zcela obyčejných věcí. Tak obyčejných a samozřejmých, že jsme se už odnaučili je vnímat.

Přijměte pozvání na workshop všímavosti a inspirativní performanci keřů, laviček, ptáků, puklin ve zdi, večerního setmění i třeba vlastních tkaniček od bot. A pokud budete chtít, i sebe sama. Do uší si u nás namícháte přímo podle své chuti takovou hudbu, která vás naplní. Povede vaše oči i celé tělo. Všechno kolem je najednou choreografie, tanec, všechno je hra.

Režie a choreografie: Veronika Knytlová
Sound design: Martin Tvrdý
Tvorba webu: Tomáš Javůrek
Performují: Taro Tamura, Aneta Bočková, Neviditelné děti / studenti HAMU: Eliška Švecová, Jana Štofaniková, Kateřina Vernerová, Kristýna Koudelová, Olesya Sydorenko
Producent: Mind Move, z. s.
Partner: HAMU
Podpořili: Státní fond kultury ČR, Nadace Život umělce

Předpremiéra: 4. června 2023, nádvoří HAMU (HAMUfest 2023)
Premiéra: 18. září 2023, Meditační zahrada HAMU

Recenze / Ohlasy

Přišla jsem jen tak, že jsem věděla čas a místo. Myslela jsem, že budu sedět a koukat na choreografii. Účastnit se byl pro mě hluboký zážitek. Uvědomila jsem si, že jsem přestala vnímat svět kolem sebe.

„I wasn‘ t really sure about what to expect before the performance, I plugged the headphones, opened the link and started to listen. I followed the instructions from the warm and calm voice trying all the different backgrounds sound on the channels. Without notice it I slowly entered in status of meditation, I would say, becoming more conscious of the ambient among me and of my body in it. The music and the sound was transporting me in movement and feelings more and more spontaneous and concrete, feeding the sensation of become an audience of myself.
I really enjoyed this experience and it left me with a strong and fluid energy and connection with the place all around. I think that it’s a very smart idea of creating a new kind of performance, not linked to the space in which is received, and a lovely way to merge and connect different people from all over the world in something that can belong to everyone everywhere.

Normálně bych uprostřed parku plného lidí netančila, ale teď to bylo fakt super. Takový hezký útěk z reality a vnímání okolí…

Foto: Adéla Vosičková